Обстеження та випробовування систем вентиляції

Фахівці ТОВ «ПЦТА» проводять обстеження систем вентиляції з видачею звіту про технічний стан та ефективність вентсистеми на підставі фактичних замірів витрат повітря.

Обстеження вентиляційних систем потрібно при втраті проекту вентиляції і виконавчої схеми монтажу, а також при необхідності з’ясувати ефективність вентиляції.

Аеродинамічні випробування проводяться для настройки вентиляційного обладнання на споживання повітря, згідно з розробленими проектними документами. Метою такого роду випробувань, є перевірка системи вентиляції у всіх розрахункових точках. Для цього спочатку змиритися тиск, який розвиває вентилятор, звіряється отримані в результаті вимірів показники з розрахунковими даними і коефіцієнтами, а потім вже фахівці починають налагоджувати мережу повітропроводів.

В процесі випробувань газоочисних установок (ГОУ) фахівці перевіряють такі параметри, як швидкість повітряних потоків, витрата повітря в системі, вологість використовуваного повітря, вимірюють тиск в різних місцях вентиляційної системи і його перепади, контролюють правильність установки таких елементів системи, як клапани і решітки, також перевіряється швидкість витоку продуктів горіння і т.д. Виконується перевірка роботи і в аеродинамічній трубі, таким чином, фахівцеві простіше виявити наявні в організації поломки системи вентиляції.

За результатами проведених аеродинамічних випробувань складається Звіт, в якому зазначаються: коефіцієнт корисної дії повітряних фільтрів, інформація про роботу вентиляційних каналів, ефективність всієї конструкції системи і т.д.

Пусконалагоджувальні роботи систем вентиляції проводяться зазвичай при первинному запуску вентиляції: регулювання повітряних клапанів і шиберів для рівномірного розподілу повітря по приміщеннях у відповідності проекту, а також налагодження системи вентиляції проводиться при зміні навантаження і призначень приміщень. При пусконаладке також проводиться контроль і регулювання температури повітря, вологості на різних швидкостях вентилятора, перевірка спрацьовування захисних датчиків і повітряних клапанів.

Фахівці ТОВ «ПЦТА» проводять паспортизації систем вентиляції, кондиціонування повітря з зазначенням фактичного значення об’ємної витрати повітря систем і аксонометричною схемою вентиляційної установки в житлових будинках, адміністративних спорудах, громадських будівлях і на виробничих підприємствах, випробування вентиляційних систем будівель і споруд за допомогою проведення аеродинамічних випробувань на предмет відповідності систем проектним даними.